PS5 Geliştirme Kiti, PizzaStation 5 Olarak 6500 Dolara Satıldı

consolevariations isimli bir X kullanıcısı, Sony Playstation 5 geliştirme kitinin “PizzaStation 5 Geliştirme Pizza Kiti” adı verilen PlayStation 5 temalı bir pizza fırını olarak satıldığını bildirdi. Aslında böyle ürünler son tüketicinin eline kolay kolay geçmez, bunun için sıkı kontroller yapılır. Ancak görünüşe göre geliştirme kitlerinden bir tanesi herhangi bir yolla insanların eline geçmiş.

Konsol geliştirme kitleri, geliştirme özellikleri eklenmiş ön sürüm konsol donanımı parçalarıdır. Eline geçirdiği özel ürünü “PizzaStation 5 Geliştirme Pizza Kiti” olarak satan kişi ise neredeyse 6.500 dolarlık gelir elde etti. Peki neden pizza fırını olarak pazarlandı? Muhtemelen otomatik sistemlerin geliştirme kiti listesini tespit etmesini engellemek için.

Bu PS5 geliştirme kitinin veya amacı dışında kullanılan herhangi bir PS5 geliştirme kitinin Sony’nin PlayStation sunucularına ulaştığında işe yaramaz hale gelme ihtimali yüksek. Modern geliştirme kitleri sıkı bir şekilde kontrol ediliyor.

Söylediğimiz gibi, şirketler böylesine özel ürünleri çok gizli tutmaya çalışıyor. Örneğin, Aralık 2023’te PS5 Pro geliştirme kiti sızıntılarına ilişkin raporlar sayesinde PS5 Pro teknik özellikleri sızdırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir