Memur Temmuz Zammı Son Durum 2024: En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak, Kaç TL?

2024 Temmuz ayında en düşük memur maaşı için net bir rakam henüz kesinleşmemiş olsa da, güncel verilere göre memur maaşlarına Temmuz zammı ve enflasyon farkı ile birlikte zam yapılacağı biliniyor. En son açıklanan Mart ayı enflasyon rakamlarına göre, memur ve memur emeklilerinin alacakları zam oranları belirlenmiş durumda.

Mart ayı enflasyon rakamlarına göre, milyonlarca emekli ve memur için 3 aylık zam oranı yüzde 15,05 olarak hesaplanmıştır. Ancak, memur maaşlarına yapılacak zam oranlarına ilişkin kesin bilgi, Temmuz ayında Türkiye İstatistik Kurumu’nun Haziran ayı rakamlarını açıklamasıyla birlikte netleşecektir.

Öte yandan, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yapılacak zam oranları, toplu sözleşme zammı ile de belirlenmektedir. Bu kapsamda, memur maaşları ile memur emeklilerinin aylıklarına 2024’ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025’in ilk 6 ayında yüzde 6, ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılacağı bilinmektedir.

Sonuç olarak, Temmuz ayında en düşük memur maaşı ne kadar olacak, kaç TL sorusunun kesin cevabı, Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından netlik kazanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir