İstanbul Valiliği’nden yasak geldi: Trans Onur Yürüyüşü öncesi metro istasyonları kapatılacak

İstanbul Valiliği, 10. Trans Onur Yürüyüşü öncesi Taksim ve Şişhane metro istasyonlarını kapattı.

10. İstanbul Trans Onur Haftası etkinlikleri, bugün yapılacak yürüyüşle sona erecek. Ancak yürüyüş öncesinde öncesinde İstanbul Valiliği, Taksim ve Şişhane metro istasyonlarını kapatma kararı aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Metro İstanbul Valiliğin kararına yönelik duyuru yaptı.

Metro İstanbul’un sosyal medya hesabı X’ten paylaştığı duyuruya göre, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Taksim ve Şişhane istasyonları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı’nı saat 10.00 itibarıyla işletmeye kapatılacak. Araçlar Taksim ve Şişhane istasyonlarında durmayarak seferlerine devam edecek.

Metro İstanbul’un paylaşımı şöyle:

“İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda 23 Haziran Pazar günü saat 10.00 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Taksim ve Şişhane istasyonları ile F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı işletmeye kapalı olacaktır. Araçlarımız Taksim ve Şişhane istasyonlarında durmayarak seferine devam edecektir.”

10. İstanbul Trans Onur Haftası isimli X hesabı programın detaylarını paylaştmıştı.

Programa göre Trans Onur Haftası kapsamında İstanbul’da etkinlikler 17 Haziran Pazartesi başlamıştı. Etkinlikler 23 Haziran’daki yürüyüşle de sona erecek.

Komite duyurusunda, “Bu sene de faili devlet temasıyla yaşamaya ve yaşatmaya geliyoruz. Pazar günü ne var sence? Yürüyoruz” denilmişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir