CHP’li Tanrıkulu’ndan yangın tepkisi: Yangınların çoğu, DEDAŞ’ın sorumlu olduğu enerji hatlarından kaynaklanıyor!

T24 Haber Merkezi

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır Çınar’da meydana gelen orman yangını sonrasında yaralanan vatandaşları ziyaret etti. Dicle Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hekimlerden aldığı bilgilerle yaralıların durumunun iyi olmadığını belirtti. Tanrıkulu, toplamda 9 yurttaşın tedavi gördüğünü ve yangının çıkış sebebiyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın şeffaf, adil ve etkin bir biçimde yapılmasının gerekliliğini vurguladı.

TIKLAYIN – Mardin Mazıdağı ile Diyarbakır Çınar’daki yangın kontrol altına alındı: Ölü sayısı 6’ya çıktı

CHP Milletvekili, özellikle elektrik iletim hatlarına dikkat çekerek, bakım ve onarım eksiklikleri nedeniyle bu mevsimlerde yangınların sıkça yaşandığını, bu yangınların çoğunlukla enerji hatlarından kaynaklandığını belirtti. Elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ’ın kamu otoriteleri tarafından korunduğunu iddia eden Tanrıkulu, yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığının etkin ve şeffaf bir şekilde soruşturulmasını talep etti.

Tanrıkulu ayrıca, yaşamını yitiren vatandaşlara rahmet, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi ve yangının yarattığı hasarın kamu makamları tarafından tespit edilerek gerekli desteklerin sağlanmasını istediğini, bu konuda üzerine düşeni yapacağını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir